Zyska: Produkcja biometanu i biogazu w Polsce może zasypać lukę po gazie rosyjskim

– Lukę po gazie rosyjskim może zastąpić nie tylko surowiec pozyskiwany z dowolnego miejsca na ziemi, dostarczany do gazoportu, czy też rurociągami, ale również biogaz i biometan produkowany w Polsce – powiedział Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE.

Pierwszego grudnia 2022 roku odbyła się konferencja „Biogaz i biometan w polskiej transformacji energetyczno-gazowej” w Warszawie. Wiceminister Zyska podkreślił, że działania rządu to konsekwentnie realizowana polityka uniezależniania Polski od dostaw surowców energetycznych z Rosji. Jego zdaniem, dzięki inwestycjom infrastrukturalnym, Polsce nie grozi niedobór gazu.
– Lukę po gazie rosyjskim może zastąpić nie tylko surowiec pozyskiwany z dowolnego miejsca na ziemi, dostarczany do gazoportu, czy też rurociągami, ale również biogaz i biometan produkowany w Polsce – wyjaśnił.
– Doświadczenie krajów, w których branża biometanu rozwija się najszybciej, wskazują, że ten sektor przynosi gospodarce szereg korzyści. Chcemy zagospodarować potencjał biogazu i biometanu. To wielka szansa na sukces polskiej transformacji energetycznej – powiedział Zyska podczas konferencji.
Opracował Jędrzej Stachura
Premier zapowiada ustawę dot. instalowania przez firmy własnych źródeł energii

Artykuł Zyska: Produkcja biometanu i biogazu w Polsce może zasypać lukę po gazie rosyjskim pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.