Sondaż IBRiS: Prawie 80 procent Polaków nie chce zmiany czasu z letniego na zimowy

Smartwatch Apple

Dla 10 procent Polaków nie ma zdania o zmianie czasu z letniego na zimowy. Pozostała większość chciałaby znieść tę zasadę, co pokazuje najnowszy sondaż IBRiS. 

Czy Polacy chcą przestawiać zegarki?

Zbliżająca się zima wywołuje, rok do roku, dyskusję o przestawianiu zegarków w polskich domach. Około 80 procent Polaków jest przeciwko zmianie czasu z letniego na zimowy. Mówi o tym najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), przeprowadzony na zlecenie Radia Zet. Tylko 9,1 procent pozostaje temu obojętna.

IBRiS zapytał Polaków biorących udział w badaniu: „Czy pana/pani zdaniem zmiana czasu na zimowy/letni powinna zostać zniesiona?”. Prawie połowa (47,2 procent) ankietowanych jest zdecydowanie za zniesieniem zmiany czasu. Odpowiedź o treści „raczej tak” wybrało natomiast 29,8 respondentów.

Zniesienia tej zasady nie chce 14 procent badanych, a prawie 10 procent jest przeciwko temu pomysłowi.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 21.10-22 października 2022 roku metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

Polska Agencja Prasowa/Maria Andrzejewska

Siergiej: Dodatek węglowy powinien trafiać do najbardziej potrzebujących (ROZMOWA)

Artykuł Sondaż IBRiS: Prawie 80 procent Polaków nie chce zmiany czasu z letniego na zimowy pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.