Rząd może zaktualizować PEP2040 do połowy przyszłego roku

Podczas konferencji EuroPower pod patronatem medialnym BiznesAlert.pl wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska powiedział, że polska strategia energetyczna do 2040 roku (PEP2040 – red.) może być zaktualizowana do połowy przyszłego roku, zaznaczył jednak, że „to nie jest coś pewnego”.
Aktualizacja PEP2040
Ireneusz Zyska potwierdził, że trwają prace nad aktualizacją PEP2040. – Trwają wewnętrzne konsultacje w ministerstwie klimatu i środowiska na poziomie wkładu przed Radą Ministrów, takie dyskusje mają miejsce również w innych resortach. Później przyjdzie czas na szersze konsultacje w gronie ekspertów. W 2023 roku wchodzi kilka znacznych regulacji, które już odzwierciedlają zmiany – powiedział wiceminister klimatu i środowiska.
Dodał on, że w 2030 roku Polska przekroczy 50 GW mocy zainstalowanej w OZE. – To jest całkowicie realne. Udział w zużyciu energii może przekroczyć 50 procent i wierzę, że się tak stanie. Konieczna jest jednak modernizacja bloków 200 MW, nie wszystkich, ale części, to da nam stabilną moc w podstawie. Uwzględniając kalendarz polityczny, patrząc na kampanię wyborczą, wierzę, że aktualizacja PEP będzie miała miejsce do połowy przyszłego roku. Jednak nie jest to coś pewnego – zastrzegł Zyska.
Mariusz Marszałkowski/Michał Perzyński
Nowak: Będziemy kontynuować atom w Polsce, ale będziemy skuteczniejsi (ROZMOWA)

Artykuł Rząd może zaktualizować PEP2040 do połowy przyszłego roku pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.