Port instalacyjny offshore w Gdańsku czeka a serwisowy w Ustce ma być gotowy w 2026 roku

Przygotowania do budowy portu instalacyjnego morskich farm wiatrowych mają ruszyć jeszcze w tym roku.  Z kolei port serwisowy w Ustce ma być gotowy w 2026 roku.
– Przewidujemy, że pierwsze prace związane z przygotowaniem terenu pod port instalacyjny w Gdańsku ruszą jeszcze w tym roku – powiedział Dariusz Lociński, wiceprezes ds. rozwoju PGE Baltica odpowiedzialnej za budowę morskich farm wiatrowych w Polskiej Grupie Energetycznej, na spotkaniu z dziennikarzami. Port instalacyjny służy budowie komponentów morskich farm wiatrowych. Od jego powstania będzie zależeć skala udziału kapitału polskiego w tym sektorze.
Kolejny port, tym razem serwisowy w Ustce, czyli zapewniający obsługę morskich farm wiatrowych, jest już na progu konsktrukcji. – Rozpoczniemy budowę, gdy tylko dostaniemy pozwolenie. Port instalacyjny na potrzeby morskich farm wiatrowych ma być gotowy do pracy w 2026 roku – dodał prezes PGE Baltica Arkadiusz Sekściński.
Polska Grupa Energetyczna zarezerwowała koncesje na Morzu Bałtyckim o potencjale około 7 GW.
Wojciech Jakóbik / Jędrzej Stachura
Bezpieczeństwo finansowe energetyki wiatrowej podczas Offshore Wind w Sopocie (RELACJA)

Artykuł Port instalacyjny offshore w Gdańsku czeka a serwisowy w Ustce ma być gotowy w 2026 roku pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.