Pomorska SSE z niezwykłym wyróżnieniem

Działania Przemysława Sztandery, Prezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  zostały docenione Srebrnym Krzyżem Zasługi nadawanym przez Prezydenta RP. Odznaczenie to przyznawane jest osobom, zasłużonym dla państwa lub obywateli.

Pomorska SSE bezustannie w czołówkach rankingów 

Przemysław Sztandera pełni funkcję Prezesa Zarządu PSSE od grudnia 2018 roku. Od tego czasu Spółka co roku zajmuje miejsce w pierwszej trójce najlepszych stref ekonomicznych w Polsce. W roku 2022 została usytuowana na pierwszym miejscu w kraju pod kątem wydanych decyzji o wsparciu, a także na drugim miejscu w Europie i siódmym na świecie. Laureat odznaczenia wyróżnia się umiejętnością szybkiego znajdowania innowacyjnych sposobów rozwoju gospodarki. Powołane przez niego Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Gdańsku, kształcące w kierunku automatyki i robotyki okazało się sukcesem i zostało docenione między innymi przez Fundację Velux, która przyznała finansowanie na jego dalszy rozwój. Kolejne filie CPRP powstały w 2023 roku we Włocławku oraz Grudziądzu. 

Gdański Park Naukowo – Technologiczny pomoże w innowacjach

Z inicjatywy Przemysława Sztandery swoją działalność rozszerzył także Gdański Park Naukowo – Technologiczny. W ramach jego koncepcji w 2021 roku powstała w Parku nowoczesna przestrzeń do prototypowania Space4Makers, w której innowacyjne przedsiębiorstwa oraz wynalazcy mają do dyspozycji prototypownie oraz laboratorium robotyczne. Poza tym GPN-T realizuje wiele programów akceleracyjnych, wpierających start-upy i przedsiębiorstwa z sektora MŚP. 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna nie zapomina o postawie ekologicznej 

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pod kierownictwem Prezesa Sztandery rozpoczęła także podróż po ścieżce zrównoważonego rozwoju. Od 2021 roku stała się częścią Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych, który realizuje projekt Pomorskiej Doliny Wodorowej. Ponadto od 5 lat Spółka organizuje konferencję ECO-ON-technologie ekoefektywne, a w ramach międzynarodowego projektu „RBR – Reviving Baltic Resilience” utworzyła wraz z Partnerami z Polski, Szwecji i Litwy Transgraniczny Klaster Zielonych Technologii, którego celem jest tworzenie sieci współpracy w obszarze zielonych technologii.

Wiedza ekonomiczna zastosowana w Pomorskiej SSE

Przemysław Sztandera jest ekonomistą, ekspertem od zarządzania ryzykiem kredytowym, finansowym, operacyjnym i rynkowym oraz oceny dużych projektów inwestycyjnych. Jest specjalistą od zarządzania zmianą oraz Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych. Posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Laureat licznych nagród, m.in. został uznany za Menedżera Pomorza 2021 roku.

Reklama

Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami