Polacy ruszają na podbój OZE i magazynów energii w Australii

W Australii powstanie polska farma fotowoltaiczna z magazynem energii. Nabyto już prawa do gruntu, który obejmie 22 hektary terenu. To projekt pilotażowy dla rynku europejskiego.

Polska inwestuje w OZE w Australii
Polska firma Photon Energy inwestuje w farmę fotowoltaiczną z magazynem energii w Australii. Projekt zajmie obszar 22 hektarów, a firma otrzymała już pozwolenie na zajęcie oraz zagospodarowanie gruntów. Farma będzie dostarczać około 16,4 GWh energii odnawialnej rocznie i ma mieć znaczący wpływ na realizacje celu klimatycznego ograniczenia emisji o 50 procent do 2030 roku.
– Photon Energy uzgodnił nabycie praw do zlokalizowanego w Australii projektu elektrowni fotowoltaicznej o mocy 9,8 MW zintegrowanej z magazynem energii o pojemności 10 MWh – podała spółka. Inwestycja ma liczyć ponad 16 500 wysokowydajnych dwustronnych modułów fotowoltaicznych zamontowanych na jednoosiowych trackerach.
To pilotażowy projekt Photon Energy, który ma być wzorem dla kolejnych, wprowadzanych na rynku europejskim. Budowa rozpocznie się pod koniec drugiego kwartału 2023 roku.
Photon Energy Group posiada działające instalacje fotowoltaiczne na całym świecie. Ich łączna moc to 92 MWp oraz 900 MWp z projektów fotowoltaicznych na różnych etapach rozwoju, w tym projekt o mocy 300 MW zintegrowany z magazynem energii o pojemności 3,6 GWh.
Photon Energy/Maria Andrzejewska
PGE zakończyła budowę 19 farm fotowoltaicznych

Artykuł Polacy ruszają na podbój OZE i magazynów energii w Australii pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.