Nowa generacja Volkswagena ID.3 gotowa! Premiera wiosną

Nowa generacja Volkswagena ID.3 jest gotowa. Auto zostanie zaprezentowane wiosną roku 2023. Jazda nowym ID.3 ma być prostsza i wygodniejsza.

Nowa generacja Volkswagena ID.3. Jakie zaoferuje nowości?

W nowym ID.3 będzie stosowane oprogramowanie najnowszej generacji, które poprawia wydajność systemu i może być aktualizowane zdalnie (over-the-air). Wyposażenie standardowe będzie bogatsze – w standardzie znajdą m.in. ekran systemu infotainment o przekątnej 12 cali, podwójna podłoga bagażnika oraz konsola środkowa z dwoma uchwytami na napoje.

Nowy ID.3 sam będzie płacił za ładowanie

Takie funkcje jak Plug&Charge oraz inteligentne planowanie trasy, uwzględniające stacje ładowania sprawiają, że użytkowanie nowego ID.3 będzie jeszcze prostsze i wygodniejsze. Volkswagen zastosuje w nowym ID.3 najnowszą generację w pełni zintegrowanych systemów wspomagających kierowcę. Wśród nich na wyróżnienie zasługują np. dostępny za dopłatą system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej oraz Park Assist Plus z funkcją pamięci.

Przy tworzeniu nowej wersji ID.3 zespół projektantów uwzględnił szereg sugestii klientów, aby ulepszyć produkt i wzbogacić wyposażenie standardowe.

Nowy Volkswagen ID.3 postawi na technologię

Częścią strategii Volkswagena jest oferowanie najnowocześniejszych technologii i innowacji we wszystkich modelach, także w pojazdach kompaktowych, a ID.3 jest tego dowodem – na przykład jeśli chodzi o nowe systemy zwiększające komfort i wspomagające kierowcę: to kolejny krok na drodze do wysoce zautomatyzowanej jazdy dzięki wykorzystaniu danych inteligencji zbiorowej w systemie Travel Assist – wyjaśnia Kai Grünitz, członek zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialny za rozwój.

Kiedy Volkswagen zacznie produkcję nowego ID.3?

Kiedy może się rozpocząć produkcja nowej generacji Volkswagena ID.3? Jeżeli sytuacja na rynku półprzewodników ustabilizuje się, model może ujrzeć światło dzienne jeszcze przed czwartym kwartałem roku 2023. To oznacza, że wszedłby do produkcji niespełna pół roku po oficjalnej premierze.

Pierwsza generacja Volkswagena ID.3 do tej pory do przekonała ponad pół miliona klientów na całym świecie. Obecny model był zbudowany na platformie MEB i zjeżdża z taśmy zakładów w Zwickau i Dreźnie w Niemczech.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »

Kodeks kierowcy. Zmiany 2022. Mandaty. Punkty karne. Znaki drogowe

Kodeks kierowcy. Zmiany 2022. Mandaty. Punkty karne. Znaki drogowe

Tylko teraz

Przejdź do sklepu