Morawiecki: Polska radzi sobie z budową gospodarki po dywersyfikacji źródeł energii

– Obecnie jesteśmy w okresie dramatycznych turbulencji, gdzie jako Polska i Unia Europejska radzimy sobie zdumiewająco dobrze w odbudowie modelu gospodarczego w oparciu o nowe, inne źródła energii, w szczególności odnawialne – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Davos.

– Działając na rzecz pokoju, działamy nie tylko po to, by ocalić suwerenność, niepodległość, integralność terytorialną Ukrainy; działamy po to, aby ocalić całą Europę – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas oficjalnego otwarcia Domu Polskiego na konferencji w Davos.
– Działając na rzecz pokoju, działamy nie tylko po to, by ocalić suwerenność, niepodległość, integralność terytorialną Ukrainy. Działamy po to, aby ocalić całą Europę, aby Europa nie musiała się czuć jak oblężona twierdza i zastanawiać się, kto może być następną ofiarą kolonializmu, imperializmu i dominacji rosyjskiej powiedział premier Morawiecki.
Dodał, że to ogromne wyzwanie, z którym mierzy się cały świat. Podkreślał jednocześnie, że Polska w tym wyzwaniu odgrywa rolę zasadniczą. – Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi i wiemy dobrze, czego potrzebują. Wiemy dobrze, że ich barykady, ich walka, to jest także nasza walka na rzecz bezpieczeństwa Polski, bezpieczeństwa Europy, myślę, że śmiało można powiedzieć, że bezpieczeństwa całego świata – podkreślił.
Dodał, że obecnie jesteśmy w okresie “dramatycznych turbulencji”, gdzie jako Polska i UE “radzimy sobie zdumiewająco dobrze w odbudowie modelu gospodarczego w oparciu o nowe, inne źródła energii, w szczególności odnawialne”.
Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura
Von der Leyen w Davos: Inwazja Rosji na Ukrainę zdeterminowała nas do szukania wiarygodnych dostawców surowców

Artykuł Morawiecki: Polska radzi sobie z budową gospodarki po dywersyfikacji źródeł energii pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.