Koce, namioty, grzejniki czy pompy. Niemcy pomogą Ukrainie przed nadchodzącą zimą

Niemcy zapowiadają wysyłkę urządzeń energetycznych do Ukrainy, po tym jak Rosja znacząco zniszczyła infrastrukturę kraju.

Koce i namioty, grzejniki, pompy, kontenery mieszkalne
Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock, zapowiedziała pomoc dla Ukrainy i wysyłkę m.in. urządzeń energetycznych. Berlin zamierza dostarczyć na wschód koce i namioty, grzejniki, pompy, kontenery mieszkalne oraz generatory energii. Decyzja została podjęta w konsekwencji rosyjskich ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną w ostatnich tygodniach.
Rosja zaatakowała najważniejsze obiekty energetyczne Ukrainy, niszcząc ponad 40 procent infrastruktury. Rząd Ukrainy prosi o oszczędzanie energii i wprowadził przerwy w dostawach prądu.
G7 i najnowsze ustalenia
Baerbock ogłosiła nowe dostawy, podczas szczytu największych gospodarek świata. Spotkanie członków grupy G7 odbyło się w Niemczech i wzięli w nim udział reprezentanci Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Japonii i Kanady. Pojawił się również sekretarz stanu USA Anthony Blinken.
Poza omówieniem wojny w Ukrainie, ministrowie rozmawiali o sprawie Chin i sytuacji w Iranie. Na spotkaniu ustalono, że Wielka Brytania wprowadzi zakaz używania statków i usług brytyjskich podczas dostaw rosyjskiej ropy. Będzie to obowiązywać tej kraje, które nie wprowadziły maksymalnej ceny ropy, o czym informowaliśmy w BiznesAlert.pl.
Die Welt/Maria Andrzejewska
Nie ma embargo, więc będzie cena maksymalna ropy z Rosji. Co zrobi Polska?

Artykuł Koce, namioty, grzejniki czy pompy. Niemcy pomogą Ukrainie przed nadchodzącą zimą pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.