Enea uruchomiła nową farmę fotowoltaiczną w województwie lubuskim

Grupa Enea uruchomiła farmę fotowoltaiczną w województwie lubuskim. Nowa instalacja w Lubnie w powiecie gorzowskim została zbudowana z ponad dziewięciu tysięcy paneli, a jej moc wynosi 5 MW.

Enea podaje, że farma w Lubnie jest jej trzecią (po PV Jastrowie i PV Likowo) instalacją fotowoltaiczną uruchomioną w północno-zachodniej Polsce. Składa się z trzech części: PV Lubno I o mocy 1 MW, PV Lubno II również o mocy 1 MW oraz PV-FW Lubno I o mocy 3 MW przyłączonej bezpośrednio Farmy Wiatrowej Baczyna – czytamy.
– Farma w Lubnie to nie tylko najnowsza, ale i największa z dotychczasowych instalacji fotowoltaicznych zrealizowanych przez Eneę Nowa Energia. Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych inwestycji w instalacje PV, które już niebawem zostaną włączone do aktywów OZE Grupy Enea – podkreśla Stefan Traczyk, wiceprezes Enei Nowa Energia.
Enea Nowa Energia, która odpowiada za realizację projektu w Lubnie, prowadzi również prace inwestycyjne dotyczące projektu PV w Krzęcinie (woj. zachodniopomorskie), gdzie powstanie instalacja o łącznej mocy ponad 6,5 MW. Spółka zarządza projektami opartymi na odnawialnych źródłach energii (OZE), w tym elektrowniami wodnymi, farmami wiatrowymi i fotowoltaicznymi oraz biogazowniami.
Grupa Enea/Jędrzej Stachura
Rząd spodziewa się spowolnienia rozwoju OZE w Polsce w 2023 roku

Artykuł Enea uruchomiła nową farmę fotowoltaiczną w województwie lubuskim pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.