Polscy studenci będą uczyć się od Duńczyków jak grać w efektywność energetyczną

Budynki z wielkiej płyty - Żegrze i Rataje w Poznaniu. Źródło- Wikipedia

Studenci Politechniki Łódzkiej pojadą do Danii, żeby zobaczyć jak Skandynawowie grają w efektywność energetyczną. Po tym powrócą do Polski i opracują plan modernizacji dla wybranych budynków Łodzi.

Energetyczna modernizacja budynków w Łodzi, będzie inspirowana duńskimi rozwiązaniami

Uczniowie Politechniki Łódzkiej pojadą do Danii, gdzie będą uczyć się o efektywności energetycznej od liderów tych rozwiązań. Studenci mają wykorzystać zdobytą wiedzę, żeby przygotować plan dla modernizacji wybranych budynków Łodzi. Wyjazd odbędzie się we współpracy z firmą Danfoss w ramach programu „Inżynierowie Nowej Generacji”.

Miasto wybierze budynki, które następnie będą analizowane przez studentów pod kątem ich efektywności energetycznej. Energooszczędne budownictwo oraz odnawialne źródła energii są miksem pozyskiwania energii, z którego słyną Duńczycy. Studencki będą dowiadywać się o technologii i możliwych rozwiązaniach na wykładach, warsztatach i podczas zajęć w terenie.

– Od lat intensywnie rewitalizujemy budynki, a dzięki rozpoczynającemu się projektowi w proces ten zostaną włączeni również studenci z Politechniki Łódzkiej, którzy przygotują plan poprawy efektywności energetycznej wybranych budynków Łodzi – poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

„Inżynierowie Nowej Generacji” to projekt, działający na mocy partnerstwa międzynarodowego i łączący cztery podmioty: Urząd Miasta Łodzi, Politechnikę Łódzką, Ambasadę Królestwa Danii oraz firmę Danfoss.

Polska Agencja Prasowa/Maria Andrzejewska

Śmiech: Klucz do walki z kryzysem to poprawa efektywności energetycznej mieszkań (ROZMOWA)

Artykuł Polscy studenci będą uczyć się od Duńczyków jak grać w efektywność energetyczną pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.