Czy Nissan Ariya jest bezpieczny? Przeszedł w sumie 400 testów

Czy Nissan Ariya jest bezpieczny? Ocenie poddano ponad sto elementów i przeprowadzono 400 testów bezpieczeństwa. Jaki jest ich wynik?

Nissan Ariya rozbity na 100 sposobów!

W Nissan Technical Centre w Atsugi w Japonii doskonale wyszkolony zespół inżynierów poddał flagowy elektryczny model Nissana setkom kompleksowych testów zderzeniowych. Podczas prób sprawdzana była wytrzymałość na uderzenie przodem, bokiem i tyłem, a także przeprowadzając symulacje wypadków z udziałem pieszych.

Nissan Ariya jest przeznaczony do sprzedaży na wielu światowych rynkach, dlatego przeprowadziliśmy ponad czterysta różnych testów już od wczesnych faz opracowywania produktu aż do momentu jego premiery rynkowej – powiedział Gen Tanabe z Zespołu ds. Oceny Bezpieczeństwa Biernego.

[embedded content]

Czy Nissan Ariya jest bezpieczny? Dba o pasażerów

Testy wykazały, że Ariya świetnie chroni kierowcę i pasażerów w razie kolizji. Jest to możliwe dzięki unikatowej konstrukcji nadwozia i kabiny, które zapewniają optymalne pochłanianie energii siły uderzenia w różnych scenariuszach zderzeniowych. Podczas procedury testowej inżynierowie Nissana z Zespołu ds. Oceny Bezpieczeństwa Biernego mierzą siłę uderzenia w karoserię i komponenty konstrukcyjne samochodu, a także jego skutki dla kierowcy i pasażerów.

Priorytetem bezpieczeństwa Nissana Ariya był zestaw akumulatorów

Do modelu Ariya Nissanowi udało się dostosować wiele procedur testowych opracowanych dla Nissana Leaf. Pozwoliło to marce na opracowanie własnych standardów w zakresie bezpieczeństwa, które nierzadko okazują się bardziej rygorystyczne niż te, które wynikają z obowiązujących przepisów. Przykładowo, inżynierowie ds. bezpieczeństwa musieli zadbać, aby zamontowany w modelu Ariya zespół akumulatorów wysokonapięciowych pozostał nieuszkodzony w przypadku zderzenia i uniemożliwił wyciek elektrolitu.

Reklama

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »

Kodeks kierowcy. Zmiany 2022. Mandaty. Punkty karne. Znaki drogowe

Kodeks kierowcy. Zmiany 2022. Mandaty. Punkty karne. Znaki drogowe

Tylko teraz

Przejdź do sklepu