Baltic Power ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu przy budowie morskiej farmy wiatrowej

Baltic Power – spółka z Grupy PKN Orlen – ogłosił przetarg na na świadczenie usług inżyniera kontraktu dla realizacji projektu budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, podała spółka.
Celem umowy z inżynierem jest ustanowienie kompleksowego, profesjonalnego i skutecznego nadzoru nad realizacją prac projektowych i kontraktów na budowę dla wszystkich niżej wymienionych realizowanych projektów budowlanych.
W ramach projektu realizowanych jest łącznie 7 projektów budowlanych:
– Turbiny wiatrowe i fundamenty;
– Kable wewnętrzne;
– Stacje morskie;
– Morskie kable eksportowe;
– Lądowe kable eksportowe;
– Lądowa stacja elektroenergetyczna;
– Droga dojazdowa.
Wybór inżyniera kontraktu i podpisanie umowy przewidywane jest na 10 kwietnia 2023 roku.
Przewidywana zainstalowana moc morskiej farmy wiatrowej wynosi do 1 200 MW generowanych przez 76 turbin wiatrowych. Turbiny wiatrowe, jak i stacje morskie zainstalowane zostaną na fundamentach typu monopal. Sieć kabli wewnętrznych (IAC), pracująca na napięciu 66kV, łączyć będzie turbiny wiatrowe w pętle z morskimi stacjami elektroenergetycznymi (OSS). Zakłada się wybudowanie dwóch stacji morskich (OSS), z których moc wyprowadzana będzie czterema morskimi eksportowymi liniami kablowymi biegnącymi od OSS do brzegu, następnie liniami kablowymi lądowymi i poprzez stację elektroenergetyczną na lądzie (ONS) łączyć będzie się z Krajowym Systemem Elektroenergetycznym.
Baltic Power/PKN Orlen/Michał Perzyński
Artykuł Baltic Power ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu przy budowie morskiej farmy wiatrowej pochodzi z serwisu BiznesAlert.pl.